Blog > Komentarze do wpisu

Część genialnej serii przerwana

Część genialnej serii przerwana

Dla kibiców Manchesteru United dzisiejszy wieczór musi się wydawać dość abstrakcyjny. Otóż ich ulubieńcy o awans zaledwie do najlepszej szesnastki powalczyć muszą na piłkarskiej prowincji. I to conajwyżej z drugiego miejsca w grupie.

Miewał już Sir Alex wraz z podopiecznymi gorsze chwile w Lidze Mistrzów. W sezonie 05/06 ostatnie miejsce w grupie "Czerwonych Diabłów" było chyba największą sensacją w całych rozgrywkach. Feralny występ dał jednak początek fenomenalnej serii. Pięciu sezonów z rzędu w których United nie zeszli poniżej półfinału! Takiej serii nie ma aktualnie nawet coraz częściej mianowana na drużynę wszechczasów obecna Barcelona. Chociaż Katalończycy sukcesywnie gonią ten rekord i właśnie w tegorocznej edycji mogą go wyrównać.

Patrząc całościowo, od momentu kiedy system rozgrywek pozbył się dwóch faz grupowych a rywalizacja pucharowa trwa od 1/8 (sezon 03/04) to podopieczni Fergusona (wyjmując w/w feralny sezon) tylko raz grupy nie wygrali. W sezonie 04/05 zajęli drugie miejsce za Lyonem a w 1/8 gładko ulegli Milanowi (późniejszy finalista). Rok później grupę już wygrali, żeby w fazie pucharowej zapoczątkować genialny marsz prowadzonego przez Mourinho FC Porto po historyczny tytuł.

Sezon 06/07 to początek genialnej serii. Od tego sezonu Manchester grupę wygrywał zawsze, ulegając najwcześniej w półfinale:

- 06/07 - 1/2 - porażka z Milanem
- 07/08 - finał - zwycięstwo z Chelsea
- 08/09 - finał - porażka z Barceloną
- 09/10 - 1/2 - porażka z Bayernem
- 10/11 - finał - porażka z Barceloną

Wiadomo więć, że jedna seria się już zakończyła. "Czerwone diabły" grupy nie wygrają. Teraz ciekawi mnie najbardziej, czy utrzyma się tendencja, że United grupy nie wygrywając odpada tuż na początku fazy pucharowej?

Warto też zauważyć, że od sezonu 03/04 nawet jeśli United nie przekraczali 1/8, to ich pogromncy kończyli rozgrywki conajmniej ze srebrnymi medalami.

środa, 07 grudnia 2011, xhammett

Polecane wpisy