Blog > Komentarze do wpisu

Polacy w LM

Mieliśmy w tym sezonie rekordową liczbę rodaków w fazie grupowej Ligi Mistrzów. I chociaż nasi piłkarze reprezentowali drużyny mistrzów Niemiec czy Francji, to w fazie pucharowej kibicować będziemy mogli już tylko bramkarzom Arsenalu.

13 - tylu Polaków potencjalnie mogło wystąpić w tegorocznych rozgrywkach.

Na samym początku z gry wypadł Piotr Brożek, z powodu kontuzji w ogóle nie zgłoszony do rozgrywek. Bramkarze Kuszczak (Manchester United), Sandomierski (Genk), Fabiański (Arsenal) nie mieli większych szans występy. Ostatecznie na boisku pojawiło się 10 Polaków. Dwóm z nich udało się wpisać na listę strzelców (Lewandowski, Błaszczykowski). A oto jak szczegółowo prezentuje się statystyka graczy z nad Wisły w tegorocznej fazie grupowej.

Trabzonspor (Głowacki, Mierzejewski, Piotr i Paweł Brożek)

Turecki zespół dość szczęśliwie znalazł się w rozgrywkach. W eliminacjach uległ Benfice, jednak przez aferę korupcyjną wycofane z rozgrywek zostało Fenerbahce, które właśnie zastąpił Trabzon.

Postawa tureckiego zespołu również była niemałym zaskoczeniem. Już w pierwszej kolejce pokonali oni na wyjeździe Inter Mediolan. W końcowym rozrachunku do awansu zabrakło kilku minut i z trzeciego miejsca w grupie wicemistrzowie Turcji "spadli" do Ligi Europejskiej.

Piotr Brożek - nie zgłoszony do rozgrywek

Paweł Brożek - jedynie dwa wejścia z ławki rezerwowych - 46 minut na boisku

Adrian Mierzejewski - pięć występów, dwa razy wychodził w pierwszym składzie, natomiast trzy   razy jako zmiennik - 278 minut na boisku

Arkadiusz Głowacki - pewniak na środku obrony, wszystkie mecze w pełnym wymiarze - 540 minut na boisku.

OSC Lille (Obraniak, Jeleń)

Mistrz Francji pozyskał tuż przed rozpoczęciem sezonu Ireneusza Jelenia, dzięki czemu mieliśmy okazję oglądać dwóch Polaków. Lille jednak zawiodło, zajmując ostatnie miejsce w grupie z zaledwie 6 punktami i może się już skupić wyłącznie na obronie krajowego tytułu.

Ludovic Obraniak - wystąpił w pięciu spotkaniach, jednak tylko raz od pierwszej minuty - 158 minut na boisku.

Ireneusz Jeleń - dwa występy, jeden w podstawowej jedenastce - 61 minut na boisku.

Borussia Dortmund (Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek)

Już drugi sezon z rzędu nie udało się w Dortmundzie połączyć dobrych występów w Bundeslidze z europejskimi pucharami. Mistrzowie Niemiec zajęli ostatnie miejsce w grupie i jeszcze bardziej osłabili "polską kolonię" w Lidze Mistrzów.

Robert Lewandowski - wszystkie mecze wyjściowym składzie, tylko raz zmieniony - 522 minuty na boisku i 1 gol.

Jakub Błaszczykowski - pięć występów z czego aż cztery z ławki - 178 minut na boisku i 1 gol.

Łukasz Piszczek - tak jak Robert, komplet spotkań, jednak wszystkie w pełnym wymiarze - 540 minut na boisku.

Arsenal Londyn (Szczęsny, Fabiański)

Od jakiegoś czasu wiadomo, że zwycięzca rywalizacji o bluze numer jeden w Arsenalu ma być podstawowym bramkarzem na EURO. Póki co górą jest młodszy Wojtek Szczęsny, co również widoczne było w Lidze Mistrzów. "Kanonierzy" wygali grupę i na wiosnę znów będziemy oglądać któregoś z naszych bramkarzy.

Wojciech Szczęsny - pięć występów - 450 minut na boisku.

Łukasz Fabiański - jeden niepełny występ (kontuzja) - 25 minut na boisku.


Tomasz Kuszczak (Manchester United) i Grzegorz Sandomierski (Genk) ani razu nie pojawili się na boisku.


czwartek, 08 grudnia 2011, xhammett

Polecane wpisy